Csernus Mihály
néptánc
2020. szeptembere óta párommal, Emesével tanítunk néptáncot a Csutri csoportban.
Fontos tanítási filozófiám, hogy nem csak táncot tanulni jön be a gyerek a csoportba, hanem egy értékrendet is, ami ezzel a kultúrával jár, ezt igyekszem közvetíteni minden egyes próbán. Jelenleg Budapesten a Műegyetemi Néptáncegyüttes (MENTE) tagja vagyok, mellette Székesfehérvárra járok a C-kategóriás néptáncoktatói képzésre.
Haltrich Györgyi
szövés
Haltrich Györgyi grafikus.
2008-ban végeztem a Hagyományok Házában, mint kéziszövő-szakoktató, de több, mint harminc éve szövök és tanítom, mit tudok: kézműves néprajzot, tervezést az egyszerű mozdulatoktól a díszesebb mintákig.
A Forgórózsa megalakulása óta vezetem a kézműves szövőszakkört, játszóházat. A foglalkozások nem csak a gyerekeknek szólnak, hanem minden érdeklődőt szívesen látunk.
Hiszem, hogy a jelen híd a múltból a jövőbe.
Heverdle Emese
néptánc
Párommal, Csernus Misivel szeptembere óta oktatunk a Csutriban. Az óráinkon igyekszünk nem csak megtanítani az egyes települések, tájegységek táncait, hanem a saját tapasztalataink elmesélésével, archív felvételek, adatközlők bemutatásával egy olyan átfogó képet adni a fiataloknak az adott település jellegzetességeiről, az ott zajló életről és annak lakóiról, ami által ők még könnyebben elsajátíthatják a táncok karakterisztikáját. Mindezek mellett fontosnak tartjuk az állóképesség és a technikai tudás fejlesztését is.
Mihályik Virág Anna
citera
2015 óta tanítok citerát a Forgórózsánál. Egyéni órákat tartok, de van egy felnőtt csoportom is. A hagyományos magyar népzene sokszínű világából szemezgetünk az órán. Általában egy adott tájegység dallamait vagy egy témakörhöz, ünnephez kapcsolódó dalokat tanítok, mindig a tanuló egyéni adottságait figyelembe véve. A zene szépségét, a hagyományos népzenét továbbörökítve, szeretek örömmel zenélni a citerásaimmal. A gyerekek önbizalmát is erősítheti, és segíti a magabiztosabb kiállásukat. Mindig tanulhatnak valami újat, és oldott, jó hangulatban telik el az óra. A tanultakat fellépésen, versenyen is be tudják mutatni, megmérettetni magukat.
Szeretném elérni, hogy a gyerekek betáblázott mindennapjaiban a zenélés örömforrás és kikapcsolódás legyen. Ahogy Kodály is mondta: „Aki zenével indul az életbe, bearanyozza minden későbbi tevékenységét. Az életnek olyan kincsét kapja ezzel, amely átsegíti sok bajon. A zene tápláló, vigasztaló elixír, és az élet szépségét, s ami benne érték, azt mind meghatványozza.”
Ha te is megismernéd a citera hangszert és játékot, szereted a népdalokat, esetleg még énekelni is tudsz mellé, jelentkezz te is!
Szabó Kincső
néptánc
Szabó Kincsőnek hívnak, idén végeztem a Magyar Táncművészeti Egyetem táncművész szakán (2015-2020). Júniustól felvételt nyertem a Magyar Nemzeti Táncegyüttesbe.
A Forgórózsa Népművészeti Központ megalakulása óta a családommal együtt részesei vagyunk az itt folyó munkának. Eleinte diákként vettem részt mostanra pedig pedagógusként. Második éve foglalunk helyet bátyámmal a Központ falain belül néptánctanárként. Örömömre szolgál átadni a gyerekeknek mind azt a tudást, amelyet az évek során megtanultam és mára már a magaménak tudhatok.
Szabó Marcell
néptánc
Szabó Marcell vagyok, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosa. 2017- ben kezdtem táncot tanítani Tatán, majd a következő évben Tatabányán, a Forgórózsa Központban. Én ugyan Tatán a Pötörke Népművészeti Egyesületben nőttem fel, de kiskorom óta jó kapcsolatot ápolok Szegvári Ildikóval és az általa tanított gyerekekkel. Ha korban a „Sarkantyúka” csoportba tartozol és szívesen csatlakoznál, rajtam kívül a húgommal, Szabó Kincsővel találkozhatsz még. Mi nagyon szívesen várunk Téged és minden kedves érdeklődőt.
Bottyán Ildikó
hegedű
Szegvári Ildikó
néptánc, népi ének
Radisz Afrodité Elizavet
népi ének